Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

CHÓR BEATI CANTORES

O nas:

Chór Beati Cantores parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Milanowie powstał w 2006r.z inicjatywy Ks. Proboszcza Mariana Banasiuka. Od początku istnienia zespołu dyrygentem jest Anna Lichawska. Debiut chóru to Niedziela Palmowa 2006r. W swoim repertuarze chór posiada utwory największych kompozytorów polskich i zagranicznych wszystkich epok: H.M. Góreckiego, Wacława z Szamotuł, M. Gomółkę, Władysława z Gielniowa, F. Nowowiejskiego, C. Franka, W. A. Mozarta, G. Heandla i wielu innych. Chór wykonuje zarówno dzieła a capella, jak i utwory wokalno instrumentalne. Chór Beati Cantores bierze udział w różnych koncertach i przeglądach, ale przede wszystkim uświetnia uroczystości milanowskiego kościoła.

Dyrygent:

Dyrygentem chóru Beati Cantores od początku jego istnienia jest Anna Lichawska. Jest absolwentką Instytutu Liturgicznego Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie ( obecnie Uniwersytet Jana Pawła II ).Kształciła się pod okiem tak znakomitych profesorów jak : dr Mieczysław Tuleja, dr hab. Wiesław Delimat, dr Włodzimierz Siedlik. Dotychczas jej praca skierowana była do dzieci i młodzieży. W 2006 r. podjęła się stworzenia i poprowadzenia chóru parafialnego w Milanowie ( diec. siedlecka ) .

Linki do niektórych utworów:

Nagroda Grand Prix Festiwalu Pieśni Maryjnej w Leśnej Podlaskiej 2013r.

Nagroda Grand Prix Na Festiwalu Pieśni Maryjnej w Leśnej Podlaskiej 2012r.

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach 4.03.2012r

I miejsce na Festiwalu Pieśni Maryjnej w Leśnej Podlaskiej 2011r.

Lacrimosa” z Mszy Żałobnej „Requiem” W.A Mozarta