Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

25.08.2013r. Dożynki Gminne w Milanowie.

Dożynki Gminy Milanów odbyły się przy pięknej słonecznej pogodzie. O godzinie 11:15 przy GOK w Milanowie zaczął zbierać się korowód dożynkowy. Korowód prowadziła Pani Ewelina Wacior, która w pięknej sukni jechała na przepięknym koniu, za nią szła orkiestra dęta, delegacje z pocztami sztandarowymi, zaproszeni goście, delegacje z wieńcami dożynkowymi. Na końcu korowodu na przystrojonym kwiatami wozie w asyście dzieci jechali starostowie tegorocznych dożynek Pani Dorota Ilczuk i Pan Sławomir Nieścioruk.

Na schodach kościoła, korowód, powitał Proboszcz Parafi NP. NMP w Milanowie ksiądz Marian Banasiuk, który zaprosił przybyłych na mszę święt., Mszę odprawił proboszcz parafii Rudno Ksiądz Wojciech Kamiński. Po mszy, z poświęconym chlebem dożynkowym, korowód udał się na plac za budynkiem GOK, gdzie odbyły się uroczystości przekazania chleba dożynkowego. Uroczystości na placu rozpoczęły się od prezentacji wieńców dożynkowych, przygotowanych przez mieszkańców miejscowości: Milanów, Kostry, Rudno, Czeberaki, Kopina i Cichostów i odczytaniu, przez Sekretarza Gminy Pana Daniela Grochowskiego informacji o miejscowościach i Gminie Milanów. Następnie odbyła się inscenizacja żniwna przygotowana przez polonistkę Panią Marzenę Zawisza, dzieci i młodzież szkolną. W czasie inscenizacji odbyła się ceremonia wręczenia Chleba Dożynkowego, symbolu pracy rolnika. Starosta i Starościna dożynek przekazały chleb wypieczony z tegorocznych zbiorów Gospodarzowi Gminy Wójtowi Pawłowi Krępskiemu. Po przyjęciu chleba dożynkowego gospodarze gminy rozczęstowali go wśród licznie zebranych mieszkańców gminy. Mieszkańcy zostali również poczęstowani przepysznymi wypiekami przygotowanymi dla nich przez Radnych i Sołtysów w podziękowaniu za obdarzenie ich zaufaniem i powołanie do pełnienia zaszczytnych funkcji. Następnie Wójt Gminy Milanów powitał zaproszonych na uroczystość gości.

Po ceremonii wręczenia chleba nastąpił czas wspólnej zabawy. Zgromadzeni na placu mogli wysłuchać chóru parafii Milanów Beati Cantores, Zespołu śpiewaczego Kalina z Jabłonia, kapeli ludowej Czeremcha z Milanowa, Zespołu Puls z Milanowa. Wieczorem wszyscy świetnie bawili się przy zespołach Eventer Band, oraz gwieździe wieczory Roberto Zucaro. Ponadto odbyły się konkursy z nagrodami przeprowadzone przez CRUS Parczew, oraz konkurs na najładniejszą posesję, który wygrali: I miejsce Dariusz i Agnieszka Trochunowicz z Milanowa , II miejsce Wojciech i Teresa Smoliński z Milanowa i III miejsce Jarosław i Krystyna Denysiuk z miejscowości Kostry , oraz najładniejszy wieniec dożynkowy który wygrały: I miejsce miejscowość Czeberaki, II miejsce miejscowość Rudno i III miejsce miejscowość Kostry. Wszyscy zajadali się smakołykami znajdującymi się na stoiskach przygotowanych przez wsie: Milanów, Rudno, Kostry i Kopina. Dzieci bawiły się na karuzelach wesołego miasteczka oraz konkursach, grach i zabawach przygotowanych przez animatorów. Mieszkańcy obejrzeli pokaz żonglerki przygotowany przez Michała Ilczuka mieszkańca Milanowa.

Dożynki można uznać za udane, wszyscy świetnie się bawili do godziny pierwszej w nocy. Krążą bardzo pozytywne opinie o organizacji i przebiegu imprezy. Organizatorzy dziękują wszystkim dzięki, którym impreza mogła dojść do skutku, a przede wszystkim: KGW, Stowarzyszeniu Nasza Wieś, Jednostkom OSP, dzieciom i młodzieży szkolnej, Sołtysom, Radnym, Kapelom ludowym, orkiestrze dętej, chórowi, księżom proboszczom, mieszkańcom Gminy Milanów, Pani Marzenie Zawisza i Pani Ewie Protaś, oraz wszystkim sponsorom:

WILO Polska Sp. z.o.o. Lesznowola,

Bank Spółdzielczy Radzyń Podlaski O/ Milanów,

PMN AGRO Piotr Naumiuk Warszawa,

Towarzystwo Ubezpieczeń I reasekuracji Warta s.a. Sławomir Filipiak,

SZU-BUD Parczew- Piotr Szuciak,

Zakłady Mięsne ZEMAT Wohyń Pan Zdzisław Trościańczyk,

AGRO-CORN sp. z.o.o- Rudno Pan Karol Kosmalski,

Parster Sp. z.o.o. Parczew

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe – Mieczysław Piotrkowski Milanów

AGROTEX- Kostry Pan Przemysław Adamowicz

Serdecznie dziękujemy Paniom z KGW w Milanowie za przygotowanie przepięknej dekoracji przy wjeździe do Milanowa.

25.08.2013r. Dożynki Gminne w Milanowie.

Dożynki Gminy Milanów odbyły się przy pięknej słonecznej pogodzie. O godzinie 11:15 przy GOK w Milanowie zaczął zbierać się korowód dożynkowy. Korowód prowadziła Pani Ewelina Wacior, która w pięknej sukni jechała na przepięknym koniu, za nią szła orkiestra dęta, delegacje z pocztami sztandarowymi, zaproszeni goście, delegacje z wieńcami dożynkowymi. Na końcu korowodu na przystrojonym kwiatami wozie w asyście dzieci jechali starostowie tegorocznych dożynek Pani Dorota Ilczuk i Pan Sławomir Nieścioruk.

Na schodach kościoła, korowód, powitał Proboszcz Parafi NP. NMP w Milanowie ksiądz Marian Banasiuk, który zaprosił przybyłych na mszę święt., Mszę odprawił proboszcz parafii Rudno Ksiądz Wojciech Kamiński. Po mszy, z poświęconym chlebem dożynkowym, korowód udał się na plac za budynkiem GOK, gdzie odbyły się uroczystości przekazania chleba dożynkowego. Uroczystości na placu rozpoczęły się od prezentacji wieńców dożynkowych, przygotowanych przez mieszkańców miejscowości: Milanów, Kostry, Rudno, Czeberaki, Kopina i Cichostów i odczytaniu, przez Sekretarza Gminy Pana Daniela Grochowskiego informacji o miejscowościach i Gminie Milanów. Następnie odbyła się inscenizacja żniwna przygotowana przez polonistkę Panią Marzenę Zawisza, dzieci i młodzież szkolną. W czasie inscenizacji odbyła się ceremonia wręczenia Chleba Dożynkowego, symbolu pracy rolnika. Starosta i Starościna dożynek przekazały chleb wypieczony z tegorocznych zbiorów Gospodarzowi Gminy Wójtowi Pawłowi Krępskiemu. Po przyjęciu chleba dożynkowego gospodarze gminy rozczęstowali go wśród licznie zebranych mieszkańców gminy. Mieszkańcy zostali również poczęstowani przepysznymi wypiekami przygotowanymi dla nich przez Radnych i Sołtysów w podziękowaniu za obdarzenie ich zaufaniem i powołanie do pełnienia zaszczytnych funkcji. Następnie Wójt Gminy Milanów powitał zaproszonych na uroczystość gości.

Po ceremonii wręczenia chleba nastąpił czas wspólnej zabawy. Zgromadzeni na placu mogli wysłuchać chóru parafii Milanów Beati Cantores, Zespołu śpiewaczego Kalina z Jabłonia, kapeli ludowej Czeremcha z Milanowa, Zespołu Puls z Milanowa. Wieczorem wszyscy świetnie bawili się przy zespołach Eventer Band, oraz gwieździe wieczory Roberto Zucaro. Ponadto odbyły się konkursy z nagrodami przeprowadzone przez CRUS Parczew, oraz konkurs na najładniejszą posesję, który wygrali: I miejsce Dariusz i Agnieszka Trochunowicz z Milanowa , II miejsce Wojciech i Teresa Smoliński z Milanowa i III miejsce Jarosław i Krystyna Denysiuk z miejscowości Kostry , oraz najładniejszy wieniec dożynkowy który wygrały: I miejsce miejscowość Czeberaki, II miejsce miejscowość Rudno i III miejsce miejscowość Kostry. Wszyscy zajadali się smakołykami znajdującymi się na stoiskach przygotowanych przez wsie: Milanów, Rudno, Kostry i Kopina. Dzieci bawiły się na karuzelach wesołego miasteczka oraz konkursach, grach i zabawach przygotowanych przez animatorów. Mieszkańcy obejrzeli pokaz żonglerki przygotowany przez Michała Ilczuka mieszkańca Milanowa.

Dożynki można uznać za udane, wszyscy świetnie się bawili do godziny pierwszej w nocy. Krążą bardzo pozytywne opinie o organizacji i przebiegu imprezy. Organizatorzy dziękują wszystkim dzięki, którym impreza mogła dojść do skutku, a przede wszystkim: KGW, Stowarzyszeniu Nasza Wieś, Jednostkom OSP, dzieciom i młodzieży szkolnej, Sołtysom, Radnym, Kapelom ludowym, orkiestrze dętej, chórowi, księżom proboszczom, mieszkańcom Gminy Milanów, Pani Marzenie Zawisza i Pani Ewie Protaś, oraz wszystkim sponsorom:

WILO Polska Sp. z.o.o. Lesznowola,

Bank Spółdzielczy Radzyń Podlaski O/ Milanów,

PMN AGRO Piotr Naumiuk Warszawa,

Towarzystwo Ubezpieczeń I reasekuracji Warta s.a. Sławomir Filipiak,

SZU-BUD Parczew- Piotr Szuciak,

Zakłady Mięsne ZEMAT Wohyń Pan Zdzisław Trościańczyk,

AGRO-CORN sp. z.o.o- Rudno Pan Karol Kosmalski,

Parster Sp. z.o.o. Parczew

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe – Mieczysław Piotrkowski Milanów

AGROTEX- Kostry Pan Przemysław Adamowicz

Serdecznie dziękujemy Paniom z KGW w Milanowie za przygotowanie przepięknej dekoracji przy wjeździe do Milanowa.

Galeria zdjęć

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - https://gokmilanow.pl//Albumy/2013/2013DozynkiGminne/

Galeria Zdjęć

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - https://gokmilanow.pl//images/Albumy/2013/2013Sierpien25/