Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zygmunt Abramczuk
zam. Rudno
telefon 83 356 91 91          

Pan Zygmunt Abramczyk zajmuje się rękodziełem ludowym - wyroby ze słomy, drewna, papieru i innych. Wykonuje okolicznościowe szopki Bożonarodzeniowe, gwiazdy betlejemskie.

Pan Zygmunt Abramczuk rozpoczął swą działalność ludowa w 1998 roku, było to rozwinięcie swoich wcześniejszych zainteresowań w dziedzinie rękodzieła ludowego. Chcąc ocalić od zapomnienia stare tradycje tworzenia gwiazd betlejemskich z którymi chodzili i chodzą kolędnicy rozpoczął ich tworzenie, rozwijając swoje zainteresowania w tym kierunku zaczęły powstawać szopki Betlejemskie.

W pacy Pana Zygmunta brak jest wymiernych osiągnięć w postaci nagród rzeczowych jednak za swą pracę i tworzenie unikalnych szopek, gwiazd Pan Abramczuk był wielokrotnie nagradzany pamiątkowymi dyplomami, podziękowaniami, wyróżnieniami za udział w pokazach, kiermaszach ludowych, wystawach okolicznościowych i innego typu imprezach kulturalnych w Gminie Milanów i powiecie parczewskim.