Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowicka Wiesława
zam.21-210 Milanów, ul. Leśna 4
telefon 83 356 74 11, 605 050 517

Pani Wiesława Nowicka ma wszechstronne uzdolnienia zajmuje się wyrobami domowymi masła, twarogu. Rękodziełem ludowym, koronkarstwo, haft, wyroby z bibuły, papieru, wikliny itp.

Rękodziełem interesuje się od najmłodszych lat. Odkąd pamiętam zawsze cos trzymała w ręku: igły, szydełko, druty, pędzel. Haftuję różnymi technikami, szydełkuję serwety, obrusy. W lipcu 2010r. Zdobyłam teoretyczne i praktyczne umiejętności z zakresu florystyki i dekoracji. We wrześniu 2011r. Uczestniczyłam w warsztatach rękodzielniczych tkackich. Zajmuję się robieniem dekoracji okolicznościowych, ozdób świątecznych. Wyrabiam domowe masło, zarabiane w maselnicy i twaróg które są degustowane na stoiskach promujących Gminę Milanów, podczas różnych uroczystości, kiermaszach, wystawach. W pracach związanych z rękodziełem wykorzystuję każdy materiał, który jest mi dostępny: bibuła, krepina, sznurek, nici, tkanina, kwiaty, liście itp. Staram się przetworzyć w coś pożytecznego.

Pani Wiesława przygotowuje stoiska promujące Gminę na dożynkach gminnych, powiatowych, uczestniczę  w Jarmarku Jagillońskim w Parczewie, Jarmarku Haleńskim.   W roku 2013 w GBP w Milanowie odbył się wernisaż moich prac.

Jak sama mówi o sobie zawsze stara się dbać o dalszy rozwój i poszerzenie swoich umiejętności oraz dzielenie się z innymi tym co potrafię. Jestem zainteresowana kursem frywolitki.