W dniu 8 maja 2019 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Milanowie odbyły się eliminacje gminne 38 Małego Konkursu Recytatorskiego.

Konkurs skierowany do uczniów klas 1-6 szkoły podstawowej stwarza szansę na odnalezienie najlepszej interpretacji dzieł największych mistrzów pióra, zachęca do czytania literatury, zagłębienia się w treść utworów. Jest okazją do wymiany doświadczeń oraz zdrowej rywalizacji. Do konkursu przystąpiło 12 recytatorów ze Szkoły Podstawowej w Milanowie i Rudna. Powołana przez GOK Komisja konkursowa postanowiła przyznać nominację na kolejny etap konkursu: Krzysiowi Samorańskiemu, Weronice Banachowicz, Weronice Protaś ze Szkoły Podstawowej w Milanowie oraz Zofi Mitruczuk ze Szkoły Podstawowej w Rudnie. Zwycięzcom składamy serdeczne gratulacje i trzymamy przysłowiowe kciuki za kolejny etap konkursu.