Stefania Czuryło
zam. Kostry 37
telefon 83 37 67 141

Pani Stefania Czuryło jest poetką ludową

Stefania Czuryło urodziła się we wsi Kostry (1942r), gdzie mieszka do dnia dzisiejszego, Swą twórczość rozpoczęła w 1977r. Już rok później otrzymała nagrodę specjalną od Katolickiego Radia Podlasie i Radzyńskiego Ośrodka Kultury. Jak mówi sama autorka wiersze piszę z serca i właśnie takie ofiaruję innym. Piszę to co czuję, widzę i w co wierzę. W wierszach Pani Stefanii dominuje ton optymistyczny, który wynika z bezgranicznej ufności Bogu. W swej poezji pozostaje wierna takim tematom jak:

• Wiara w moc i opatrzność Boga
  • Zachwyt nad otaczającą przyrodą.
  • Ukazanie piękna życia także sensu codziennego trudu
  • Przekonanie że dobro zwycięży nad złem, zaś piękno nad brzydotą

Pani Stefania wydała 12 tomików z poezją i prozą. Za swą prace otrzymuje wiele nagród i wyróżnień jak np.: Nagroda Specjalna od Katolickiego radia Podlasie. I nagroda za wiersz o Janie Pawle II.

Aby pokazać twórczość Pani Stefanii organizuje się spotkania nt. Własnej twórczości z młodzieżą w szkołach, bibliotekach, Gminnym Ośrodku Kultury.